Drewniana lampa ze sklejki i forniru, La Pigne

Jak wszystkie lampy wiszące od Woolights La Pigne jest wykonana z cienkiej przepuszczającej światło brzozowej sklejki. W tym projekcie designerzy Woolights zainspirowali się starą dużą sosnową szyszką. Stare szyszki otwierają się wypuszczając nasiona. Nie mają już wtedy jednolitej zwartej powierzchni, ale jej płatki odchylają się na boki. La Pigne jest ich twórczą rekreacją. Płatki lampy, wykonane z cienkiej sklejki, rozchylają się od środka i tworzą lekko ażurową konstrukcję. Światło lampy przechodzi pomiędzy rozchylonymi płatkami. Dzięki użytemu do ich wykonania materiałowi, przenika również przez same płatki. Lampa wygląda zjawiskowo zarówno przy zapalonym jak i przy zgaszonym świetle.


Paul Klee. Południowe Ogrody i ukryty diament. Updated

Paul Klee. Szwajcar. Malarz. Ekspresjonizm, kubizm i surrealizm. Styl trudny do jednoznacznego zakwalifikowania. Charakterystyczny. Stworzył wiele ciekawych prac (tutaj jest ciekawy opis oraz kilka jego obrazów, tutaj dużo więcej prac, portal sprzedaje wydruki, można pooglądać i kupić jak się któryś z obrazów spodoba). W jednej z jego prac - Południowe Ogrody, z końcowej już fazy twórczości i życia, obraz powstał w 1936 roku - jesty zaklęty diament. Przynajmniej tak było dla mnie. Tutaj znalazłem inspirację do stworzenia abażuru. Poniżej krótka prezentacja. Zanim ją odtworzysz, przyglądnij się dokładnie obrazowi i postaraj się odnaleźć zarys lampy.

Oczywiście od inspiracji do konkretnego wykonania jest jeszcze długa droga. Z płaskiego 'szkicu' należało stworzyć trójwymiarową przestrzenną bryłę, która zachowa prostotę i dynamizm jednocześnie. Wymagało to wielkiej ilości prób, przeróbek i poprawek. Dopasowania proporcji i zapewenienia przy tym optymalnego oświetlenia. Poza samym aspektem artystycznym formy, lampa ma przede wszystkim zapewniać dobre światło. Praca się jednak opłaciła. Diamond jest bardzo dobrze oceniany przez ludzi zajmujących się profesjonalnie designem i podoba się osobom, które szukają ciekawej lampy o nowoczesnej, prostej ale wyrazistej formie. Dzisiaj jest biały ale niedługo będzie również dostępna wersja półprzezroczysta. Różnica w świetle jest znaczna (ale jakże trudno to oddać na zdjęciach), dlatego krótki opis. Biały świeci ciepłym, lekko wpadającym w ecru, światłem. Pasuje do wnętrz, w których również przeważają ciepłe barwy. Półprzezroczysty ma zimniejszy odcień. Jest bardziej neutralny w kwestii barwy światła, które z siebie wypuszcza. Na blogu opisującym nasze wystąpienie podczas jednej z konferencji, jest zamieszczone zdjęcie dwóch wariantów kolorystycznych Diamonda. Nie jest może ono idealne jeżeli chodzi o przekazanie kolorów - jeszcze raz podkreślę, że zrobić zdjęcie, które w neutralny sposób pokaże barwy światła lampy jest bardzo, ale to bardzo trudno - ale z przerysowaniem 'żółtości' białej wersji, pokazuje różnice pomiędzy obu wariantami. Poniższe zdjęcia bardziej oddają realne różnice:

Oczekując na zimnego kuzyna ciepłej bieli, zapraszamy na stronę Diamonda...


Margarita

Pojawiła się nowa lampa od Woolights. Nazywa się Margarita. Jej płatki zgrabnie wirują wokół żarówki, a przez spore wycięcia w górnej części, zapewniają światłu drogę do bezpośredniego oświetlenia sufitu. Dzięki temu pomieszczenie jest dobrze doświetlone odbitym od sufitu, rozproszonym światłem. Jak wszystkie lampy z kolekcji wykonana jest z surowej brzozowej sklejki w naturalnym kolorze drewna lub nieco przyciemnionym. Widoczne słoje oraz sporadycznie pojawiające się sęki, nadają lampie niepowtarzalnego wyglądu. Geometryczna forma podkreśla piękno naturalnego surowca. Absolutnie świetna do nowoczesnych wnętrz. Już niedługo będzie dostępna w naszym sklepie. Szczegóły dotyczące lampy - niestety tylko po angielsku - dostępne są na stronie producenta.

Lampa drewniana Margarita. Cienka brzozowa sklejka i doskonały polski design
Margarita - lampa z cienkiej brzozowej sklejki. Zaprojektowana i wyprodukowana przez Woolights

Nowoczesna lampa o ciekawej formie, pięknie rozpraszająca światło. Idealna do oświetlenia nowoczesnego salonu.

Zen to nowoczesna lampa do prostego samodzielnego składania. Świetnie dobrane proporcje lampy, ciekawy kształt, praktyczne, nie przyciągające kurzu materiały, z których jest ona wykonana oraz przyjazna dla portfela cena, to cechy, które wyróżniają Zen wśród designerskich lamp dostępnych na rynku. Lampa tworzy praktycznie zamkniętą, jedynie nieznacznie otwartą od spodu bryłę, przypominającą koronę młodego drzewa. Kształt płatków lampy został zainspirowany liściem miłorzębu japońskiego, co jeszcze bardziej wzmacnia sugestię kształtu. Taka konstrukcja jest bardzo praktyczna, gdyż z jednej strony zapobiega oślepieniu przez żarówkę, z drugiej równomiernie oświetla pomieszczenie miękko rozproszonym światłem. Powierzchnia tuż pod spodem lampy jest doświetlona bezpośrednim światłem żarówki. Zen powieszona nad stołem zapewni dużą porcję miejscowego światła padającego na blat, zapewniając właściwy komfort. Informacje techniczne dotyczące lampy znajdziesz na stronie produktu: Zen designerska lampa do nowoczesnego salonu.
Lampa dostępna już dziś w naszym sklepie z designerskimi lampami.
Zen, piękna organiczna lampa do nowoczesnego salonu.

Zen nowoczesna lampa wisząca do salonu. Biały designerski abażur na clasycznym zawieszeniu doskonale się prazentuje w pomieszczeniu. Lampa jest bardzo dekoracyjna i zjawiskowo piękna

początek czerwca to czas na truskawki

Twist to nowoczesny abażur do lampy wiszącej i do lampy stojącej

W tym roku truskawki są strasznie smaczne. Słoneczne, słodkie, duże i truskawkowo-czerwone. Jesteśmy zakręceni na punkcie truskawek. Jeżeli tak to oczywistością będzie truskawkowy Twist, czyli Strawberry Fields Twist. Smacznego ;)

Lampa wisząca do salonu z białym abażurem


Jeżeli chcesz oryginalnie urządzić swoje wnętrze to zapraszamy Cię na norla.pl, do naszego sklepu z oświetleniem, w którym sprzedajemy projektowane przez nas abażury, designerskie lampy, lampy wiszące, lampy stojące oraz nowość lampy drewniane od Woolights. Możesz liczyć na doskonały design i perfekcję wykonania. Realizujemy również indywidualne projekty lamp oraz abażurów. Jeżeli chciałbyś mieć swoją jedyną, wyjątkową, niepowtarzalną lampę to prosimy o kontakt mailowo lub telefonicznie.

Copyright © 2017 Norla Design Contact Me